LP_BH maat_Row1

Nosím správnou velikost podprsenky?


Věděli jste, že mnoho žen nosí špatnou velikost podprsenky? Ženy často považují svá ňadra za menší, než skutečně jsou. Ve výsledku to není jen nepříjemné a nepohodlné, ale bohužel také nelichotivé a nevzhledné. A je to vidět především pod přiléhavým oblečením.

A přitom není vůbec těžké si najít správnou podprsenku. Následující řádky Vám v tom pomohou.

Teaser

1. Takto si určíte správnou velikost podprsenky


Na velikost prsou má vliv mnoho faktorů. V každém období života ženy nastávají situace, kdy se poprsí mění velmi rychle. Jsou to především hormonální změny a také různá stádia měsíčního cyklu. Puberta, přechod, těhotenství, změny hmotnosti – všechny tyto události a období, která ženám život přináší, mají vliv na velikost Vašich ňader. Proto doporučujeme měřit si velikost svého poprsí minimálně jednou ročně. S pomocí naší tabulky tak vždy správně zjistíte a stanovíte svou velikost. Postupujte následovně:

1.
Změřte svůj obvod pod prsy.
Přiložte krejčovský metr kolem
svého těla v oblasti hrudníku pod prsy.
2.
Dalším důležitým údajem pro
zjištění přesné velikosti podprsenky
je obvod prsou. Přiložte metr kolem
svého těla v oblasti prsou a to
v jejich nejširším místě.

obvod pod prsy

velikosti košíčku

3.
Srovnejte své naměřené hodnoty s hodnotami v naší tabulce. Správná podprsenka se mimo jiné pozná tak, že jak košíček, tak pás pod prsy perfektně sedí, nikde neodstává a neškrtí.


LP_BH maat_Row4

2. Naše tipy

Máte správnou velikosti podprsenky, ale zdá se Vám, že nesedí zcela dokonale? Pak se řiďte našimi následujícími tipy a radami.

LP_BH maat_Row6

Klouzající pásek


Vyjíždí Vám zadní část podprsenky nahoru?

Pak jste zvolila příliš velký obvod pod prsy.

Vždy se ujistěte, že Vám podprsenka pevně přiléhá k tělu a pásek není příliš volný. Pokud má polohovací zapínání, zkuste ji regulovat tímto způsobem.

LP_BH maat_Row7

Škrtící pásek


Pásek podprsenky Vás tlačí a škrtí?

Pak jste zvolila příliš malý obvod pod prsy.

Pokud máte možnost povolení v oblasti zapínání, máte vyhráno. Podprsenka musí sedět perfektně, nesmí být příliš těsná a nesmíte mít při jejím nošení nepříjemný pocit.

LP_BH maat_Row8

Zařezávající se ramínka


Tlačí Vás ramínka bolestivě do ramen?

Pak jsou nastavená příliš těsně.

Většina ramínek je nastavitelných, takže si je můžete jednoduše povolit. Ramínka jsou u podprsenky velmi důležitá, mají velký podíl na konečném vzhledu Vašeho poprsí a tvaru Vašeho dekoltu. Proto dbejte na to, aby Vás nikdy netísnila.

LP_BH maat_Row9

Podprsenka škrtí v oblasti prsou


Tlačí Vás podprsenka v oblasti košíčků nebo po stranách?

Pak jste zvolila příliš malý obvod přes prsa.

Vaše poprsí by v košíčkách mělo být zpevněno, ale ne přiškrceno. Důležité jsou také kostice, které nikdy nesmějí bolestivě stlačovat prsní tkáň.

 

Věděla jste to?
Věděla jste to?

Podprsenky jsou známé již ze středověku. Nejstarší zmínka o této součásti dámského šatníku byla objevena v červenci 2012 archeology Univerzity v Innsbrucku a je minimálně 600 let stará.

....

A něco z novodobé historie – v roce 1985 nenosilo podprsenku 52 % obyvatelek Dánska a v roce 1992 to bylo již jen 15 %. Dnes nenosí podprsenku cca 11 % obyvatelek Řecka, 4 % obyvatelek Španělska a 2 % obyvatelek Portugalska.