LP_BH maat_Row1

Nosím správnou velikost podprsenky?


Věděli jste, že mnoho žen nosí špatnou velikost podprsenky? Ženy často považují svá ňadra za menší, než skutečně jsou. Ve výsledku to není jen nepříjemné a nepohodlné, ale bohužel také nelichotivé a nevzhledné. A je to vidět především pod přiléhavým oblečením.

A přitom není vůbec těžké si najít správnou podprsenku. Následující řádky Vám v tom pomohou.

1. Takto si určíte správnou velikost podprsenky


Na velikost prsou má vliv mnoho faktorů. V každém období života ženy nastávají situace, kdy se poprsí mění velmi rychle. Jsou to především hormonální změny a také různá stádia měsíčního cyklu. Puberta, přechod, těhotenství, změny hmotnosti – všechny tyto události a období, která ženám život přináší, mají vliv na velikost Vašich ňader. Proto doporučujeme měřit si velikost svého poprsí minimálně jednou ročně. S pomocí naší tabulky tak vždy správně zjistíte a stanovíte svou velikost. Postupujte následovně:

1.
Změřte svůj obvod pod prsy.
Přiložte krejčovský metr kolem
svého těla v oblasti hrudníku pod prsy.
2.
Dalším důležitým údajem pro
zjištění přesné velikosti podprsenky
je obvod prsou. Přiložte metr kolem
svého těla v oblasti prsou a to
v jejich nejširším místě.

3.
Srovnejte své naměřené hodnoty s hodnotami v naší tabulce. Správná podprsenka se mimo jiné pozná tak, že jak košíček, tak pás pod prsy perfektně sedí, nikde neodstává a neškrtí.


2. Naše tipy

Máte správnou velikosti podprsenky, ale zdá se Vám, že nesedí zcela dokonale? Pak se řiďte našimi následujícími tipy a radami.

Klouzající pásek


Vyjíždí Vám zadní část podprsenky nahoru?

Pak jste zvolila příliš velký obvod pod prsy.

Vždy se ujistěte, že Vám podprsenka pevně přiléhá k tělu a pásek není příliš volný. Pokud má polohovací zapínání, zkuste ji regulovat tímto způsobem.

Škrtící pásek


Pásek podprsenky Vás tlačí a škrtí?

Pak jste zvolila příliš malý obvod pod prsy.

Pokud máte možnost povolení v oblasti zapínání, máte vyhráno. Podprsenka musí sedět perfektně, nesmí být příliš těsná a nesmíte mít při jejím nošení nepříjemný pocit.

Zařezávající se ramínka


Tlačí Vás ramínka bolestivě do ramen?

Pak jsou nastavená příliš těsně.

Většina ramínek je nastavitelných, takže si je můžete jednoduše povolit. Ramínka jsou u podprsenky velmi důležitá, mají velký podíl na konečném vzhledu Vašeho poprsí a tvaru Vašeho dekoltu. Proto dbejte na to, aby Vás nikdy netísnila.

Podprsenka škrtí v oblasti prsou


Tlačí Vás podprsenka v oblasti košíčků nebo po stranách?

Pak jste zvolila příliš malý obvod přes prsa.

Vaše poprsí by v košíčkách mělo být zpevněno, ale ne přiškrceno. Důležité jsou také kostice, které nikdy nesmějí bolestivě stlačovat prsní tkáň.