Tento web používá cookies
Teaser
LP_Eigenschappen vibrator_Row1

Vlastnosti vibrátoru


Jistě jste již o koupi svého nového vibrátoru přemýšlela. Při výběru prvního modelu si bezpochyby kladete spoustu otázek. Jaký materiál zvolit? Silikon, gumu, kov nebo snad dokonce sklo? Měl by být vodotěsný? Na baterie nebo nabíjecí? Plynulé vibrace nebo různé režimy? A - v neposlední řadě – hraje roli samozřejmě i jeho cena. Možná, že Vám můžeme trochu pomoci. Sesbírali jsme pro Vás několik údajů o našich sexy hračkách a věříme, že díky tomu není cíl Vaší cesty – nákup nového vibrátoru – již daleko.

LP_Eigenschappen vibrator_Row2

1. Bateriový nebo nabíjecí?


Erotické hračky mohou být na baterie nebo nabíjecí. Které budou nejlepší pro Vás zjistíte jednoduše. Připravili jsme pro Vás výhod a nevýhody jednotlivých typů, abyste mohla zvážit, který bude pro Vás ten pravý.

Výhody a nevýhody vibrátorů na baterie:

+ Výhodnější pořizovací cena.
+ Jsou vždy ihned připravené k použití (pokud jsou baterie vybité, stačí jen vložit nové).
+ Jsou velmi diskrétní (nemusejí se dávat do zásuvky a tudíž ani schovávat před návštěvami).
+ Dají se dobře čistit pod vodou.
- Bohužel nejsou příliš šetrné k životnímu prostředí.
- Bohužel nejsou vodotěsné.

Výhody a nevýhody nabíjecích vibrátorů:

+ Jsou velmi tiché.
+ Jsou silné a výkonné.
+ Levnější použití (není třeba kupovat baterie).
+ Pracují na elektrický proud (méně zatěžují životní prostředí).
- Nejsou vždy připravené k použití (když jsou vybité a Vy zrovna máte chuť, je to nepříjemné).
LP_Eigenschappen vibrator_Row3

2. Jaký zvolit materiál?


Vibrátory jsou z různých materiálů. Níže naleznete podrobný přehled a údaje o šesti nejčastějších. Přečtěte si pozorně tato fakta, výhody a nevýhody a srovnejte je se svými představami a požadavky.

Silikon
Sexy hračky z tohoto materiálu jsou bezpečné a kvalitní. Silikon je mimořádně pružný, velmi hygienický a můžete zde očekávat komfortní bezešvé provedení. Tento materiál není porézní, neobsahuje žádný latex, je hypoalergenní, bez vůně a chuti. Krátce a jednoduše řečeno: perfektní volba z hlediska hygieny a bezpečnosti. Jediná drobná nevýhoda je, že silikonové vibrátory jsou o něco dražší než vibrátory z gumy nebo plastu.
★★★★★★★★★★ Skóre: 10/10

Sklo
Skleněné sexy hračky jsou vyrobeny z borosilikátového skla. Toto sklo je mimořádně tepluodolné, nárazuvzdorné a má odpovídající – velmi dlouhou - životnost. Vykazuje také vysokou chemickou odolnost a je relativně odolné proti zlomení. Zajímavou výhodou je, že tyto erotické pomůcky můžete nahřívat nebo chladit a tím dosahovat ještě většího vzrušení. Jejich hladký povrch se snadno čistí a proto jsou naprosto hygienické a bezpečné.
★★★★★★★★★★ Skóre: 10/10

Plast
U vibrátorů z plastu se v drtivé většině jedná o tvrdý plast. Takový materiál má řadu výhod. Není porézní, dobře se čistí, je k dostání v mnoha krásných barvách a za velmi výhodné ceny. Další výhodou plastu je jeho dobrá rezonance, což znamená, že dobře přenáší vibrace. Z hlediska bezpečnosti stojí nicméně trochu níže než sexy hračky ze silikonu nebo borosilikátového skla.
★★★★★★★★☆☆Skóre: 8/10

Termoplastická pryž (TPR)
TPR je velmi příjemný a lehký materiál. Je to druh umělé hmoty, která může obsahovat jemnou vůni a nebo chuť. TPR neobsahuje latex, je však mírně porézní. Pokud se tedy rozhodnete pro erotické pomůcky z tohoto materiálu, doporučujeme Vám při sexuálních hrátkách použít kondom. Co se týče bezpečnosti, je TPR až za plastem.
★★★★★☆☆☆☆☆Skóre: 5/10

PVC
PVC je měkký materiál, jehož povrchový materiál připomíná strukturu gumy. Vzhledem k tomu, že PVC se vyrábí ve spojení s celou řadou chemických látek, může se stupeň jeho kvality velmi lišit. Protože nejsou stanoveny žádné normy pro používání přídatných látek v PVC, je tento materiál poněkud kontroverzní. Novější verze PVC jsou však vyráběny bez škodlivých přísad a proto jsou bezpečné i pro výrobu sexy hraček. Nicméně pokud si pořídíte vibrátor z PVC, měla byste si pečlivě všímat jeho složení.
★★☆☆☆☆☆☆☆☆Skóre: 2/10

Realistický materiál
Tento materiál má jednu velkou výhodu – byl vyroben tak, aby na omak evokoval lidskou pokožku. Je skutečně mimořádně příjemný a reálný. Bohužel je však také podobně porézní jako lidská pokožka a velmi špatně se čistí. Proto i zde platí naše doporučení ohledně použití kondomu. A proto také i tento druh materiálů leží v naší stupnici bezpečnosti poměrně nízko.
★★☆☆☆☆☆☆☆☆Skóre: 2/10

LP_Eigenschappen vibrator_Row4

3. Jaké vibrace zvolit: intenzivní nebo jemné?


Vibrátor nové generace má obvykle možnost volby různých intenzit vibrací. Takže si často můžete i nastavit vlastní preference podle chuti a nálady. Kvalitnější vibrátory disponují většinou i pulsačními režimy, ke kterým si můžete přiradit vibrace a různé rytmy.

Pokud si zavedete vibrátor, není intenzita vibrací až tak důležitá. Pro dosažení orgasmu jsou důležité především pulsační režimy. Nicméně, pokud používáte stimulátor (nebo vibrátor vnějším způsobem), pak je naopak intenzita vibrací velmi důležitá.

Náš tip: dobíjecí modely mají často širokou škálu intenzity a jsou velmi kvalitní. Skutečný všestranný je pak masážní přístroj. Má tři velmi důležité funkce:

 • Může být použit na uvolnění svalového napětí
 • Jeho masáže jsou úžasně relaxační
 • Může být použit také intenzivní jako vibrátor
LP_Eigenschappen vibrator_Row5

4. Příliš hlučný? Ten raději ne!


Vibrátor se používá nejčastěji večer, v noci nebo ráno, tedy v hodinách, kdy je všude relativní klid. Pokud nemá tichý chod, nemusí to být nepříjemné jen Vám, ale mohou to slyšet i Vaši sousedé, což jistě není žádoucí. Na trhu jsou sice již velmi tiché modely, ale i tak existují mezi vibrátory velké rozdíly. Vybírejte tedy pozorně a sledujte údaje o hlučnosti na krabičce. Pokud naleznete údaj, že hlučnost modelu je <50 dB (nižší než 50 decibelů), pak to znamená, že vibrátor je skutečně velmi tichý.

LP_Eigenschappen vibrator_Row6

5. Vodotěsnýt? Skvělý do koupele i do sprchy!


Relaxujete ráda ve vaně? A ráda si ve vaně i hrajete? Pak pro Vás máme skvělé zprávy! Téměř každá značka vyrábí absolutně vodotěsné vibrátory. Ale i zde si musíte dobře vybrat a používat je přesně podle návodu.

Nabízíme Vám pár užitečných tipů:

 • Pro hrátky ve vodě používejte vždy silikonový lubrikant (vyjma používání silikonových sexy hraček). Lubrikanty na vodní bázi jsou rozpustné ve vodě a tím velmi rychle ztrácejí svou kluzkost.

 • Přesvědčte se, že vibrátor je vždy dokonale a pevně uzavřen. Pokud voda pronikne dovnitř přístroje, budete mít velmi brzy po sexy hrátkách.

 • Pod vodou ve vaně bude hlučnost Vašeho vibrátoru několikrát vyšší a vykachlíkované prostory tento hluk ještě umocní.

 • I ve sprše bude jeho zvuk trochu hlasitější.
LP_Eigenschappen vibrator_Row7

6. Jakou zvolit velikost?


Při výběru vibrátoru věnujte pozornost požadované velikosti. Při online nakupování si vždy všimněte, zda je u modelu udaná velikost. Pokud není, pak Vám radíme: ruce pryč!

Pro Váš první vibrátor je průměr 2,5 - 3,5 cm dobrou volbou. Pokud jste již vibrátor v této velikosti měla, pak samozřejmě můžete sáhnout po větším modelu. Výběr je skutečně velký.

Podívejte se na různé kategorie v menu, podle průměru jsou vibrátory rozdělené na méně než 3 cm, 3-4 cm, 4-5 cm a více než 5 cm. Také délka vibrátoru je důležitá. Můžete vybírat mezi těmito kategoriemi: kratší než 10 cm, 10-15 cm, 15-20 cm a delší než 20 cm.

LP_Eigenschappen vibrator_Row8

7. Levnější vibrátor nebo o něco dražší verzi?


Je jasné, že kvalita má svou cenu. To platí nejen u sexy hraček, ale úplně všude. My Vám přesto doporučujeme, abyste začala u levnějších modelů. Takto můžete zjistit, jaký model splňuje Vaše požadavky a při případném dalším nákupu a pořízení nového, třeba i dražšího, modelu je eventuálně upravit.

I když si budete kupovat model v nižší cenové relaci, nemusíte dělat příliš velké kompromisy co se týká kvality. Věnujte prosím pozornost následujícím vlastnostem, které mohou mít méně kvalitní modely:

 • velmi vysoká hlasitost
 • špatný přenos vibrací
 • častá poruchovost
 • možný obsah toxických změkčovadel

Jak poznat dobrou kvalitu za výhodnou cenu?


Dobrý vibrátor můžete koupit již za velmi výhodnou cenu kolem 500 Kč. Chybu rozhodně neuděláte výběrem produktů od známých značek jako jsou například Taboom nebo ToyJoy. Tyto značky nabízejí jak velké vibrátory pro pokročilé, tak samozřejmě i kvalitní sexy hračky pro začátečníky. Takové pomůcky jsou k dispozici za velmi výhodné ceny. Takže nyní už nestojí koupi Vašeho vibrátoru vůbec nic v cestě!