0
LP_Glijmiddel_Row1

Stále hebký – volba vhodného lubrikantu


Se správným lubrikantem získá Váš intimní život novou dimenzi! V současné době existuje tolik skvělých lubrikantů! Na staré lepivé gely můžete zapomenout. Moderní lubrikační prostředky se vyrábějí v mnoha druzích, mají nejrůznější vůně a slouží k více účelům např. i ke smyslným masážím. Prospívají pokožce, zanechávají ji hebkou a vyživenou. Který lubrikant bude pro Vás ten nejlepší, zjistíte s pomocí našich tipů.

glijmiddel gebruiken

Více pocitů
S lubrikantem může Váš milostný život dostat zcela novou jiskru. Neuvěřitelně vláčné a hebké, jemné a kluzké přípravky, které vydrží nekonečně dlouho, dodají pokožce hydrataci a vláčnost. Může se stát, a to v jakémkoli věku, že vagína je čas od času suchá. Právě v těchto případech je třeba dodat vlhkost a uvolňující pocity a zabránit případnému drhnutí a následné bolesti.


Intenzivní a smyslné
Dodejte svým intimním momentům ještě více smyslnosti! S nejrůznějšími lubrikanty můžete podnikat mnoho aktivit, které Váš sex oživí a ozvláštní. Různé typy hrátek, masáží a dotyků, které se díky použití zvláčňujících a zvlhčujících přípravků stanou mimořádně intenzivními.


Nádherné uvolnění
Pohlavní styk bez bolesti a suchosti to je samozřejmě základ zdravého sexuálního života. Lubrikanty v tomto velmi pomáhají a mohou zabránit i závažnému problému tzv. vaginismu, při kterém může dojít i k závažnému poranění vagíny. Díky hebkosti a dokonalé kluzkosti při použití lubrikačních gelů, nedochází k dráždění a odření vaginální stěny a tím ani k bolestivým stahům, kterém mohou vést až k „uvěznění“ penisu. Takže s použitím lubrikantu se můžete soustředit jen na samotný akt a užít si jej.


Použití i s kondomy
Lubrikační gely se dnes mohou bez obav používat i s kondomy. Většina kondomů je již tenkou vrstvou lubrikantu opatřena. Ale tato vrstva může po nějaké době vyschnout, takže je dobře mít nějaký takový přípravek vždy po ruce. Vyzkoušejte to sami a uvidíte ten rozdíl!


Správné používání lubrikantů
Otevřete balení (tubu nebo lahvičku) a naneste lubrikant na penis nebo vagínu. Rovnoměrně rozetřete a v případě potřebu postup opakujte. Jakmile budete cítit, že je vrstva dostatečná, můžete jít na věc. Pro anální styk je postup stejný, naneste lubrikační přípravek v dostačující míře a jděte na to. Pokud chcete provozovat jak vaginální, tak anální styk, naneste lubrikant vždy jako první na vagínu. Zabráníte tak eventuální infekci, kdy by se bakterie z análního otvoru mohly dostat do vagíny a způsobit nepříjemný zánět.


Čištění a péče
Pokud chcete lubrikant po použití odstranit, mějte na paměti, že silikonový prostředek nejlépe umyjete vodou a mýdlem. Lubrikant na vodní bázi pak stačí opláchnout jen vodou. Myslete také na to, že nadměrné používání mýdla může způsobit podráždění pokožky a sliznice.