Orgasmu

Dosáhnout orgasmu – ale jak?


Ženský orgasmus je postaven na kontinuální stimulaci. Když je tato stimulace přerušena, nástup orgasmu se zastaví, vzrušivost rychle poklesne a musí se začít prakticky znovu. Proto také mnoho žen dosahuje při klasickém pohlavním styku orgasmu jen velmi obtížně.


Co je vlastně orgasmus?

Orgasmus je reflex nebo spíše reakce, která je založena na stimulaci klitorisu. Díky tomuto dráždění dochází k silným kontrakcím svalstva uvnitř vagíny. Intenzita ženského orgasmu je různá a může se hodně lišit. Jak u různých žen, tak u jedné ženy při různých druzích styku a stimulace. U žen je také orgasmus daleko v menší míře jen čistě mechanickou záležitostí. Má zde větší vliv prostředí a celková nálada. Ve stresu a pod tlakem často žena orgasmu ani nedosáhne. Naopak v uvolněném a příjemném prostředí a s milovanou osobou je situace zcela jiná.


Znáte své erotogenní zóny?

Erotogenní zóna je ta část těla, jejímž drážděním získáte vzrušující a krásné pocity. Tyto zóny se liší u žen a mužů a i mezi stejným pohlavím mohou být různé. Na obrázku vidíte místa na ženském a mužském těle, která jsou považována na nejčastější a nejsilnější erotogenní zóny:

LP_Orgasme tips_Row2

Orgasmy


Klitoridální
Klitoris hraje v ženském orgasmu tu nejdůležitější roli. Jeho intenzivní stimulací se zvyšuje prokrvení a také vlhkost uvnitř vagíny. Při kontinuálním dráždění jsou všechny tyto intimní oblasti velmi citlivé a žena téměř vždy dosáhne orgasmu.


Vaginální
Ženský orgasmus je v drtivé většině klitoridální. Vaginální orgasmus je dodnes určitou záhadou. Skutečně existuje? A pokud ano, jak vzniká? Ejakuluje žena, když má vaginální orgasmus? Když je při klasickém vaginálním styku drážděn i klitoris, zvyšuje to citlivost vnitřku vagíny. Pak může následný orgasmus být mnohem intenzivnější. Takže by se dalo říci, že vaginální orgasmus je vlastně jen silnějším klitoridálním orgasmem. Proč se tedy nazývá vaginální, je otázkou. Klitoris je totiž mnohem větší, než se zdá na první pohled. Vidíme pouze jeho vnější část, celý klitoris je uložen poměrně hluboko a ovlivňuje prakticky celou intimní oblast.


Vaginální & klitoridální
Klitoridální orgasmus pozná drtivá většina žen. Zda se jedná o vaginální orgasmus, nebo jen hlubší klitoridální, je velmi sporné. V každém případě však je orgasmus tím silnější, čím intenzivněji jsou jak klitoris, tak vagína, stimulovány.


Bod G
Další velkou hádankou je bájný ženský bod G. Měl by se nacházet cca 5 cm od vstupu do vagíny a měl by být strukturálně rozpoznatelný, údajně je měkčí než jeho bezprostřední okolí. Je to místo, kde se nachází větší počet nervových zakončení a tím pádem je vzrušivější než ostatní tkáň. Pokud je dostatečně stimulován, dosáhne žena orgasmu, jenž by měl být intenzivnější než klitoridální. Protože málokdy je drážděn pouze bod G, ale také klitoris a vagína, je velmi těžké posoudit, zda výsledný orgasmus vznikl skutečně pouze stimulací tohoto bodu.


Vícenásobné orgasmy
Zda žena dosáhne vícenásobného orgasmu, záleží především na svalstvu pánevního dna. U silného a trénovaného svalstva v této oblasti je orgasmus mnohem intenzivnější a delší. Jak efektivně trénovat tuto část těla, se dozvíte zde.


Máte potíže s dosažením orgasmu?
Za problémy s orgasmem stojí často nejistota, stres a tlak. Naše rada zní: pokuste se maximálně uvolnit, mluvte se svým partnerem o tom, co se Vám líbí, soustřeďte se a nemyslete při erotice na nic jiného, navoďte si co nejpříjemnější atmosféru a především se naučte co nejlépe znát své tělo při masturbaci. Posílení svalstva pánevního dna Vám také může velmi pomoci k rychlejšímu a silnějšímu orgasmu.


Masturbace Vám může hodně pomoci!
Udělejte si čas, vytvořte si příjemné prostředí a naučte se znát své tělo. Pokud budete vědět, co Vám dělá dobře, můžete tak mimo jiné snadno navést svého partnera na správnou cestu. Kromě toho, pokud si budete jistá tím, co se Vám líbí, budete se cítit jistější a sebevědomější.

LP_Orgasme tips_Row3
Orgasmu